Naučím vás nastřihnout váš vysněný model 

Jsem modelářka, zkušená konstruktérka, expertka na tvorbu oděvních střihů a jejich použití a taky autorka e-booků: Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích, Jak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle:-)  

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Co jsem vlastně zač a s čím vám mohu pomoct?

Učím lidi nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů.  A to i bez předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, nebo videích, takže to zvládne i začátečník. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model.

Chci pomoci vám, které jste taky nadšené do tvorby vlastních modelů, ale nevíte si tak úplně rady s tím, jak je dobře nastříhat. Jestli rády šijete, ale ustřihnout  si „modýlek“ je pro vás málem noční můra a chcete vědět jak na to, jste na té správné adrese. Chcete proniknout do konstrukce střihů? Naučím vás to.

Většina fotek, které najdete na mém webu, jsou moje, amatérské. Nejsem profesionální fotograf ani webový designer. Chci vám předat svoje zkušenosti, které budou užitečné při vaší tvorbě.

Co umím

  • Modelování oblečení je moje profese i vášeň.
  • Kreslím střihy konfekční i na míru, stříhám a modeluji.
  • S českými návrhářkami už přes 20 let pravidelně chystám módní přehlídky.
  • Zabývám se zakázkou pro známé i neznámé osobnosti.
  • Připravuji podklady pro modely do sezónních autorských přehlídek.
  • Není pro mě problém složité věci správně nastříhat.

Čím to začalo

Začátky ovšem byly úsměvné a většinou trnité. Je to už dávno, co jsem jako malá holka ráda šila na panenky. Když v dětském loutkovém divadle, které mě a mé sestře přinesl Ježíšek, chyběla nějaká postava, prostě jsem ji „dotvořila“ z odstřižků a z čeho se dalo.

Také jsem si po návštěvě baletního představení v Národním divadle pořídila baletní sukni „samou krajku“ z babiččina kombiné.

 

 

Potom jsem „spíchla“ z odložených brokátových šatů princeznovskou róbu pro svou mladší sestru no a dál už jsem se pustila do tvorby „vlastních „modelů“. Jak to vypadalo asi nemusím líčit, ale v mých očích to bylo úžasné. A radost z vlastnoručních výrobků byla ohromná.   

Rodiče i další svědci téhle mojí činnosti se ale většinou váleli smíchy. O tom, jak se má co dělat jsem samozřejmě neměla páru.

A tak mým výtvorům chyběly základní potřebné vlastnosti – heslo hlavně kdyžtodržípohromadě!

Nejasně jsem tušila, že stříhat  je potřeba podle střihu, o jehož úpravě, natož přípravě, jsem neměla ani mlhavou představu.

 

 Jak to pokračovalo

Volba střední školy byla pro mě jasná, Střední průmyslová škola oděvní. Tam se za čtyři roky někdy trochu bolestivě obrousily hrany a dostalo se mi patřičných znalostí, zejména o konstrukci střihu a modelování…

Zápal pro oděvní tvorbu rostl a sílil o to víc, když jsme s modelářským kroužkem vytvářeli školní přehlídky. Navštěvovali a se zatajeným dechem sledovali autorské přehlídky mladých studentů z UMPRUM.

 

A pak se to stalo. Po pár letech, kdy už jsem sama učila v kurzech, přišla nabídka. Pracovat pro módní salón jedné ze zmíněných oděvních výtvarnic. Její přehlídky jsem chodila hltat už od školy! Byl to splněný sen, obrovské nadšení i škola hrou.

A tak už přes 20 let kreslím střihy, stříhám modeluji, spolupracuji s návrháři a stále se učím nové věci.

Co pro vás mám

Stáhněte si e-book zdarma

Abyste se nemuseli prokousávat prvotními potížemi a nezdary, jako já kdysi, vytvořila jsem pro vás e-book:

7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní model,

ve kterém se dozvíte spolehlivé základní fígle, jak se s tím vypořádat a vyhnout se amatérským chybám. Je to snadné, jen vědět jak na to.

Postupně vás v něm provedu přes možná úskalí. Není to nic těžkého, spolu to určitě zvládneme. 

Najdete ho tady:

přes 7000

 

z vás už ví, jak stříhat jako profík

Návody a inspirace zdarma

se mohou vždycky hodit. Klikněte na odkaz a podívejte se, co pro vás mám. Prosím tudy:

A ještě mám pro vás pecku

Můj nejprodávanější e-book

Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích

Chcete se dozvědět víc?

 

Víc, než 1000

z vás už umí zkonstruovat střih

A kdyby vám to nestačilo

 je tady e-book:

Jak upravit koupený střih na svou postavu

 

Potřebujete si upravit střih, který máte k dispozici, protože Vám prostě nesedí?

přes 400

z vás už si poradí s úpravou střihu

 

dál taky e-book:

Střih na kalhoty snadno a rychle

 

Odhalím vám v něm tajemství, jak si nakreslit střih na kalhoty.

150

z vás už zná tajemství konstrukce střihu kalhot

A ještě jeden mini e-book:

Jak na kolové sukně

Název sám napovídá, co se v e-booku dočtete

Něco málo z „tisíců děkovných dopisů“ 😀

„Opravdu tvořím. Podle Vašich návodů jsem se pustila do výroby nových košil, ale mám velké břicho a tak jsem neměla odvahu si ty košile vypasovat. Po této knížce jsem odvahu našla a záševky poprvé udělala. Doma mne pochválili, že mi tahle košile sedí. Jo ještě se musím pochlubit s košilí pro manžela. Má široký hrudník, ale jeho ramena normální. Tak jsem si sehnala knihu na konstrukci pánských střihů. Střih byl veliký, prostě to nešlo. Vzala jsem Váš návod a upravila jsem ramena, rukávy… Teď mám perfektní střih, který sedí, nikde neplandá a vypadá dobře. Využila jsem i Vaše ostatní střihy – na kalhoty a jednoduchý kabátek, to dopadlo taky nad očekávání.“

 

Radka

„Jsem vyučená dámská krejčová, ale 20 let jsem konstrukce nedělala. Používala jsem střihy z Burdy, jsou dobré, ale jsou ženy, kterým ani z Burdy žádný střih nesedí. Tak jsem se rozhodla, že opráším své vědomosti z knihy, kterou jsem koupila v antikvariátu – Konstrukce střihů pro SOU. Ale nějak jsem to nechápala. Z Vaší knihy všemu rozumím“

 

Kateřina

„Jsem padesátiletá ženská, která se před 34 lety začala učit šít jako koníček dle Burdy. Tehdy jsem ještě měla konfekční postavu. Šila jsem takových 15 let a celkem všechno. A hlavně na děti. Pak najednou jiná doba a vše bylo v obchodech a šít jsem přestala. Ale loni jsem měla potřebu si oživit vše o šití. Jenomže střihy mi už nepadnou a tak jsem začala kreslit základní střih na halenku. Všude to vidím – na pinterestu, koupila jsem si i příšlušné knihy, ale ani v jedné jsem základní střih nenašla jednoduše popsaný tak, abych ho dodělala. Vždy jsem zůstala stát u záševku ramenního, který se pak převádí na prsní. Až ve vašem e-booku na halenku jsem pochopila vše ihned a hned v neděli, kdy jsem si váš ebook koupila, tak jsem ho během půl hodiny zvládla. Samozřejmě ted je už na mě, jak ho přenesu na látku a něco si ušiji, ale to nejdůležitější jsem prostě zvládla, díky Vám a Vašemu jednoduchému vysvětlení.

Nedalo mi to a hned poté jsem si ještě koupila ebook na konstrukci kalhot. Opět, tak jednoduše vysvětlené. Super. Do večera jsem byla u kreslícího stolu a kreslila na papíry. Vím, že kalhoty budou asi složitější, co se týká zkoušky. Sešít je to jednoduché, ale aby to sedělo, to je věc jiná.

Až začnu šít, tak se vás pak možná zeptám na úpravy. Je perfektní, že k tomu jsou i rady. Ale pokud se tomu nevěnuji jako profesionál, tak nevím, zda ty úpravy střihu zvládnu.“

 

Simona

„Děkuji za Váš email i Váš e-book, ze kterého jsem čerpala cenné rady.

Mám od Vás i další e-booky a musím říct, že konečně jsem si ušila kalhoty podle střihu, který jsem si udělala dle Vašeho ebooku a kalhoty sedí jako ulité. Jsem nadšená. Doposud jsem si střihy vytahovala z různých časopisů a pak se potýkala s detaily, které neseděly. Dle Vašeho návodu kalhoty sedly téměř napoprvé.“

 

Ivana

„Tak včera jsem kalhoty odzkoušela, byly pro dceřinou kamarádku. No a super! Slečna má silná stehna, docela pěkný zadeček a padly jako druhá kůže, jen jsem upravila délku. Tak moc děkuji a jdu koupit ebook pro horní část těla.“

 

Jarka

„Z žádného strihu mi neseděly, ani záda, ani rukáv… děs a běs.  A podle vašeho návodu vyšly na první dobrou!!!!!!!!!!! Jsem z toho ještě ted 1/2 m nad zemí.  Ještě jednou velké díky!!!!!!!!“

 

Lída 

„včera se mi podařilo udělat zkušební kabátek, zatím tedy na hrubo, se střihem jsem maximálně spokojená je dokonalý,  naprosto sedídící rukávová hlavice, nikde nic nemusím upravovat, vše podle mé představy,jsem náročná na střih velmi, jen mi stroj nechtěl šít víc vrstev, došila jsem ručně nakonec, už jsem dělala za život několik konstrukcí, ale… vyšly z toho naprosto střihy babské, takové ty 80 léta, odradilo to mé další rýsování, máte můj obdiv jak své práci rozumíte. Jak jedno čínské přísloví říká… Když je žák připraven, učitel se už najde… Jste mým vzorem, vážím si lidí,kteří svoji práci dělají poctivě, děkuji Vám,s přáním všeho dobrého“

 

Věra

Přidejte se k řadě spokojených čtenářů e-booku zdarma, blogových článků, kde najdete inspiraci i návody zdarma a nebo si objednejte některý z e-booků a naučte se konstrukci střihu.

Tvořím, tedy jsem – uzavřená skupina

Jestli máte chuť přidat se do uzavřené skupiny na Facebooku, kde můžete probrat svoje zkušenosti nebo dotazy s dalšími, podobně naladěnými lidmi, přihlaste se tady: Uzavřená skupina Tvořím, tedy jsem

Na čem jsem dosud pracovala

Kromě vlastních projektů jsem se podílela na vytváření a stupňování střihů pro:
E. daniely, Bohemia Sourcing, Jakuba Polanku, ICEICEBABY, Nymburské krejčovství, Taizu, Kláru Nademlýnskou, M. mode a další.

Dlouhodobě jsem spolupracovala a nadáe spolupracuji s návrhářkou Danielou Flejšarovou a Evou Janouškovou na realizaci oblečení pro Magdalenu Koženou, Livii Klausovou, Petru Janů, Marii Rottrovou, Petru Buzkovou, Chantal Poullain a řadu dalších osobností.

Přípravovala jsem střihovou dokumentaci pro E.daniely na několik ročníků MISS ČR, kolekci pro Alenu Šeredovou na MISS WORLD, korporátní oblečení pro Benzinu, Mercedes, hotelový komplex Velaa na Maledivech, oblečení pro hostesky na světové výstavě v Milaně a řadu dalších projektů.
Ve spolupráci s E.daniely jsem se podílela na realizaci střihové dokumentace na nástupové oblečení pro národní olympijský tým na OH v Londýně a v Rio de Janeiru.

Tipy a triky na váš email

Napište číslem kolik je 1+1

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This