Konec igelitek v Čechách?

7.3.2019 | Návody zdarma

Taky jste si vzali za své, že je potřeba omezit používání igelitek?

 

Já už jsem to udělala před časem. Řešila jsem to papírovými, nebo darovanými a koupenými taškami nejrůznějších tvarů a střihů.
Ale nejmilejší je taška, kterou jsem dostala od svého vnoučka. Vyráběli ji ve školce a mě se tak zalíbila, že jsem vám na ni nakreslila střih.

 

Střih je převelice jednoduchý

Šířka tašky je 38 cm, výška je 42 cm. Na švy je přidán 1 cm a na zahnutí horního okraje tašky 1 a 2,5 cm. (zahněte 1 cm a potom ještě 2,5 cm)

 

Ucha tašky jsou dvojitá, stříhaná 7 cm i se švy, dlouhá 42 cm se švy. Takže hotová šířka ucha je 2,5 cm. Rozestup mezi uchy je 13 cm. Ucha jsou vložená pod horní, zahnutý okraj tašky a důkladně přištepovaná. Viz fotka pod nákresem.

Detail všití uchou v rubu tašky

 

Taška je ušitá z bavlněného plátna

 

může samozřejmě být i z jiných materiálů; ze lnu, ze šusťáku, ze sítě, z krajky, zkrátka co vás napadne. Klidně můžete využít zbytků látek, které doma zabírají místo.

 

Tu moji mi vyzdobil vnuk, vášnivý houbař

A tahle taška bohužel není moje (zatím… )

 

 

Můžete ji použít na nákupy, na chleba a pečivo, na ukládání věcí nebo třeba na houby. Jak uznáte za vhodné.

Ušijete si taky svou novou nakupovací tašku? A ještě se před tím můžete podívat na e-booky, které jsem pro vás napsala a nakreslila. Naučí vás konstrukci střihu. Najdete je tady:

 

 

Napište mi, jak zákaz igelitek řešíte vy a jestli jste se pustili do šití. Těším se na vaše zprávy.

Jestli v ní ještě nejste, přidejte se do uzavřené Facebookové skupiny a podělte se o svoji tvorbu i dotazy s podobně naladěnými tvořivci.

Vstup do skupiny najdete tady:

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest