Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Taky jste si vzali za své, že je potřeba omezit používání igelitek?

Já už jsem to udělala před časem. Řešila jsem to papírovými, nebo darovanými a koupenými taškami nejrůznějších tvarů a střihů.
Ale nejmilejší je taška, kterou jsem dostala od svého vnoučka. Vyráběli ji ve školce a mě se tak zalíbila, že jsem vám na ni nakreslila střih.

Střih je převelice jednoduchý

Šířka tašky je 38 cm, výška je 42 cm. Na švy je přidán 1 cm a na zahnutí horního okraje tašky 1 a 2,5 cm. (zahněte 1 cm a potom ještě 2,5 cm)

Ucha tašky jsou dvojitá, stříhaná 7 cm i se švy, dlouhá 42 cm se švy. Takže hotová šířka ucha je 2,5 cm. Rozestup mezi uchy je 13 cm. Ucha jsou vložená pod horní, zahnutý okraj tašky a důkladně přištepovaná. Viz fotka pod nákresem.

Detail všití uchou v rubu tašky

Taška je ušitá z bavlněného plátna

může samozřejmě být i z jiných materiálů; ze lnu, ze šusťáku, ze sítě, z krajky, zkrátka co vás napadne. Klidně můžete využít zbytků látek, které doma zabírají místo.

Tu moji mi vyzdobil vnuk, vášnivý houbař

A tahle taška bohužel není moje (zatím… )

Můžete ji použít na nákupy, na chleba a pečivo, na ukládání věcí nebo třeba na houby. Jak uznáte za vhodné.

Ušijete si taky svou novou nakupovací tašku? A ještě se před tím můžete podívat na e-booky, které jsem pro vás napsala a nakreslila. Naučí vás konstrukci střihu. Najdete je tady:

 

 

Napište mi, jak zákaz igelitek řešíte vy a jestli jste se pustili do šití. Těším se na vaše zprávy.

Jestli v ní ještě nejste, přidejte se do uzavřené Facebookové skupiny a podělte se o svoji tvorbu i dotazy s podobně naladěnými tvořivci.

Vstup do skupiny najdete tady:

 

Tipy a triky na váš email

Napište číslem kolik je 1+1

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This