Tvořím, tedy jsem

Online kurz-sukně

Nejdříve si řekneme, co budete potřebovat

• V 1. řadě větší papír na střih, třeba balící. Seženete ho samozřejmě v papírnictví.
• Krejčovský metr.
• Dlouhé pravítko a pravoúhlý trojúhelník, nebo prostě krejčovské pravítko. To koupíte ve švadlence, ale mívají ho i některá papírnictví. 
• Potom ještě tužku a gumu,
• Nůžky
• Dvě šňůry nebo 2 kusy tenčí, prádlové nebo kulaté gumy.
• Špendlíky.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Na vytvoření střihu se dá použít kromě papíru taky bílá, netkaná textilie.

Ta má tu výhodu, že když si střih vystřihnete s přidáním na švy, můžete ho sešpendlit a rovnou vyzkoušet. Tedy pouze v případě, že nehodláte šít sukni ze strechového materiálu. Netkaná textilie totiž není pružná a tak by vám byl střih pochopitelně malý. Bývá k dostání například ve zdravotnických potřebách a zcela jistě na internetu.

V neposlední řadě potřebujete prostor, kde budete kreslit. Nejlépe stůl, ale dá se kreslit i na rovné podlaze, pokud na ní nemáte koberec, nebo dlažbu. Budou vás ale asi trochu bolet záda…

 Já jsem si velmi oblíbila pravítko na patchwork, široké 16 a dlouhé 60 cm. K němu jsem si přidělala ještě držátko, aby se s ním dobře manipulovalo. Tohle pravítko má kromě jiného tu výhodu, že s ním snadno kreslíte kolmice a rovnoběžky bez zdlouhavého měření a značení. Má taky naznačené úhly, pro případ, že stříháte šikmé díly. Pokud si k němu pořídíte taky řezací podložku a řezací kolečko, usnadníte a urychlíte si taky práci se stříháním. Seženete to ve švadlenkách a taky na eshopech. Ale samozřejmě se klidně obejdete i bez toho. 

Tipy a triky na váš email

Napište číslem kolik je 1+1

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This