Taky vás zaskočilo, že po vlažné zimě, připomínající předjaří dorazily tuhé mrazy?  Nějak jsme na to nebyli připraveni.  Máme ta roční období poněkud naruby. Ale co s tím naděláme, nezbývá, než se s tím smířit a trochu se přizpůsobit. A tak hurá, hupky dupky ještě vyrazit na hory.

A protože na hory je kromě jiného potřeba čepice, nakreslila jsem pro vás návod na jednoduchou rychločepici-nákrčník. Podle toho, kde je vám zrovna zima. Nakonec se z toho vyklubala ještě bunda, zbylo mi totiž trochu látky.

 

Takže pokud jde o tu čepici, vypadá takhle.

Simsala bim, takhle je z ní nákrčník

 

Udělat ji je velmi snadné. Vezměte pruh fleecu, jestli je tenký, (ten můj ano) dáte pruh dvojitý. Jestli je tlustý, stačí vám jednoduchý.  A postup?

Dvojitý pruh bude dlouhý jako obvod hlavy a vysoký dvakrát na výšku čepice, takže cca 56 x 46 cm.

Po délce ho z rubu sešijte, obraťte do lícu. Pak sešijte oba konce roury lícem k sobě, ale musíte vynechat kousek na otočení do lícu (stačí cca 6 cm) a taky 5 cm (tedy 2 x 2,5) na tunýlek a protažení gumy.

Vidíte to na nákresu.

Obraťte do lícu, urovnejte, zašijte ručně okraje tunýlku, zašijte ručně (nebo strojem) otvor, kterým jste čepici obraceli. Pak si dobře urovnejte horní okraj a prošijte tunýlek 2,5 cm od kraje.

Zbývá provléct gumu, dát na ni brzdičku se dvěma otvory, sešít gumu a máte hotovo.

V případě tlustého materiálu prostě sešijte pruh na výšku, zahněte dole 5 cm a nahoře udělejte tunýlek 2,5 cm. Takže vám stačí pruh vysoký jako výška čepice + 5 cm na zahnutí + 3 cm na tunýlek. Celkem tedy cca 30 cm, na délku zase obvod hlavy.

Pokud jde o bundu, je udělaná z upraveného základního střihu

Ti, kteří nevědí, jak se základní střih dělá, najdou ho zde:

Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích

Zbývá ještě návod, jak z něj udělat bundu. Ten najdete zdarma tady, ve formátu PDF.

Jak jste si nejspíš všimli, je to horká jehla, v límci mi ještě chybí 2 patenty. Spěchala jsem abych vám to ukázala co nejdřív. Protože jak se znám, mohlo by být zatím po zimě.

 

 

468
Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest