Co s tou zimou? Třeba ušít čepici-nákrčník a křivák

3.5.2018 | Inspirace, Návody zdarma

Taky vás zaskočilo, že po vlažné zimě, připomínající předjaří dorazily tuhé mrazy?  Nějak jsme na to nebyli připraveni.  Máme ta roční období poněkud naruby. Ale co s tím naděláme, nezbývá, než se s tím smířit a trochu se přizpůsobit. A tak hurá, hupky dupky ještě vyrazit na hory.

A protože na hory je kromě jiného potřeba čepice, nakreslila jsem pro vás návod na jednoduchou rychločepici-nákrčník. Podle toho, kde je vám zrovna zima. Nakonec se z toho vyklubala ještě bunda, zbylo mi totiž trochu látky.

 

Takže pokud jde o tu čepici, vypadá takhle.

Simsala bim, takhle je z ní nákrčník

 

Udělat ji je velmi snadné. Vezměte pruh fleecu, jestli je tenký, (ten můj ano) dáte pruh dvojitý. Jestli je tlustý, stačí vám jednoduchý.  A postup?

Dvojitý pruh bude dlouhý jako obvod hlavy a vysoký dvakrát na výšku čepice, takže cca 56 x 46 cm.

Po délce ho z rubu sešijte, obraťte do lícu. Pak sešijte oba konce roury lícem k sobě, ale musíte vynechat kousek na otočení do lícu (stačí cca 6 cm) a taky 5 cm (tedy 2 x 2,5) na tunýlek a protažení gumy.

Vidíte to na nákresu.

Obraťte do lícu, urovnejte, zašijte ručně okraje tunýlku, zašijte ručně (nebo strojem) otvor, kterým jste čepici obraceli. Pak si dobře urovnejte horní okraj a prošijte tunýlek 2,5 cm od kraje.

Zbývá provléct gumu, dát na ni brzdičku se dvěma otvory, sešít gumu a máte hotovo.

V případě tlustého materiálu prostě sešijte pruh na výšku, zahněte dole 5 cm a nahoře udělejte tunýlek 2,5 cm. Takže vám stačí pruh vysoký jako výška čepice + 5 cm na zahnutí + 3 cm na tunýlek. Celkem tedy cca 30 cm, na délku zase obvod hlavy.

Pokud jde o bundu, je udělaná z upraveného základního střihu

Ti, kteří nevědí, jak se základní střih dělá, najdou ho zde:

Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích

Zbývá ještě návod, jak z něj udělat bundu. Ten najdete zdarma tady, ve formátu PDF.

Jak jste si nejspíš všimli, je to horká jehla, v límci mi ještě chybí 2 patenty. Spěchala jsem abych vám to ukázala co nejdřív. Protože jak se znám, mohlo by být zatím po zimě.

 

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Co provedl covid s naším šatníkem?

Co provedl covid s naším šatníkem?

 Všimli jste si těch změn? Nemyslím jen fešácké roušky a respirátory, ve kterých není vidět, s kým vlastně mluvíte. A zdá se, že po ulicích běhají...

Newsletter

Novinky, tipy a triky na váš email

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest