Kam se špeky? Co takhle „maxi triko“?

1.21.2017 | Návody zdarma

Vážení a milí,

Nevím, jak je to letos u vás, ale u nás se jako každoročně, v lednu zčistajasna zabydlel povánoční špek. Je to dost nezmar a vystrnadit ho dá dost práce a hlavně vůle. Té se mi ovšem často nedostává.

 

Proto jsem s povděkem přivítala, když mě snacha obdarovala „maxi trikem“, sahajícím až pod sedinku. (název tělesné partie zcela neodpovídá skutečnosti)

 

Protože mě o střih na velké triko žádala jedna z vás,

 

a protože nejsem krkoun, tak jsem ho pro vás nakreslila. Zde ho máte v celé kráse:

Jo a kdybyste náhodou chtěli podrobnější popis, tak ten se mi sem vážně nevešel. Ale můžete si ho stáhnout jako PDF. Stačí klik a je to.

 

Střih je, jak vidíte, velmi jednoduchý, není to žádná věda

 

ALE POZOR, JE ZCELA BEZ ŠVOVÝCH PŘÍDAVKŮ!

Ty si prosím laskavě přidejte podle svého nebo podle doporučení v e-booku:

7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní model.

  1. Přední díl stříhejte v přehybu látky
  2. Zadní díl můžete udělat se středovým švem. Líp se vám totiž vejdou, můžete je položit proti sobě. Tedy jen pokud nemáte jednosměrný vzor!
  3. Triko si můžete třeba zkrátit nebo prodloužit. Také délka nemusí být nutně do oblouku, klidně ji nechte rovnou. (Myslím ale, že tahle je docela slušivá.)
  4. Rukáv je krátký, sahá nad loket, ale můžete to udělat i bez něj. Nechat triku jen „spadlé rameno“ a v délce zahnout, případně opatřit pružným patentem z úpletu.
  5. Průkrčník můžete buď olemovat pružným proužkem; přišít k němu úzký patentík, střižený z úpletu anebo jen zahnout. Nezapomeňte ale, že je nutné ŠÍT PRUŽNĚ.
  6. Triko je z úpletu, proto šijte ideálně overlockem.  Nebo alespoň pružným stehem, jaké nabízejí domácí šicí stroje. Jinak vám totiž šití popraská a zjistíte, že vám místy kouká tělo, což jste jistě nechtěli. (od toho jsou rafinované rozparky a výstřihy)

Střih je ve velikosti M

 

Můžete si ho samozřejmě zvětšit nebo zmenšit podle potřeby. No, a jestli nevíte jak na to, možná se vám bude hodit e-book, ve kterém to popisuji. Najdete ho tady:

Jak upravit koupený střih na svou postavu. Dozvíte se v něm, jak si můžete střihy snadno upravit, zmenšit i zvětšit, no prostě dotikat k obrazu svému.

Jestli se chcete  podívat pod pokličku střihové konstrukci, mám pro vás e-book:

Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích. S ním se naučíte nakreslit svůj střih sami.

Všechny moje učebnice o konstrukci střihu najdete na téhle stránce 

Můžete se také přidat do Facebookové skupiny Tvořím, tedy jsem, ve které se dají řešit problémy, se střihy, stříháním a související témata. Skupina je uzavřená, můžete v ní probrat svoje zkušenosti a taky se třeba pochlubit výsledky, nebo si jen tak „popovídat“ s lidmi na stejné vlně.

 

Tak to by bylo prozatím všechno. Doufám, že se vám bude střih hodit a potěší mě, jestli mi pošlete fotku s oním ušitým.

Přeji vám krásné dny a skvělé modely!

 

Zdroj náhledového obrázku internet

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest