Koncert pro dva smysly

5.25.2023 | Nezařazené

Minulý týden jsem měla mimořádný zážitek. S potěšením jsem přijala pozvání na vernisáž výstavy do Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Pozvání bylo od naší proslulé návrhářky Daniely Flejšarové a zahajovala se výstava modelů, které Daniela navrhla pro naši rovněž proslulou pěvkyni, Magdalenu Koženou.

Daniela Flejšarová – Magdalena Kožená.

Koncert pro dva smysly

 

Z NÁVRHÁŘSKÉHO ATELIÉRU NA KONCERTNÍ SCÉNU

 

Tak se výstava jmenuje a můžete na ní vidět modely, které se často vymykají tradičnímu pojetí koncertních rób. Daniela vždy zohledňuje pro jakou hudbu model vytváří. Doplňuje a podtrhuje Magdaleninu osobnost i hudební dílo. Oděv potom navozuje správnou atmosféru a dotváří celkový dojem z Magdalenina uměleckého projevu.

Šaty, které na výstavě můžete vidět, vytvořil salón E. daniely během 30 let. Daniela navrhuje nejenom modely pro světová koncertní pódia, ale i pro společenské příležitosti. Mimo jiné i na Magdaleninu svatbu na zámku v Náměšti nad Oslavou. Od roku 1997 už jich téměř 100.

1. z nich, který můžete na výstavě vidět je z roku 2002, poslední z loňského léta. Jsem vděčná, že jsem se na jejich tvorbě mohla podílet jako modelářka. Spolupráce s Danielou byla vždycky hravá, zábavná, úžasně tvořivá a taky radostná. Jako vždycky, když můžete sledovat, jak něco zajímavého vzniká. A nakonec ještě můžete vidět zdárný počin zazářit ve světle reflektorů.

Některé šaty Magdalena muzeu věnovala, některé zapůjčila. Můžete je vidět zblízka a prohlédnout si každý detail. Je jich vystaveno 14 a 5 z nich už v muzeu zůstane.  Na všechny se můžete přijít podívat do 17. září 2023.

O tom, jak jsme šaty šily, si přečtěte v tomto článku

 

TAK JSME ŠILY ŠATY PRO MAGDALENU KOŽENOU

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Newsletter

Novinky, tipy a triky na váš email

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest