Na poslední chvíli jedna tutu sukýnka, nebo radši dvě?

12.18.2017 | Návody zdarma

Taky máte super nápady až na poslední chvíli? Prostě když už vám teče do bot, termín hoří a pustit se do toho je poněkud riskantní? Potom jste na správné adrese, mám pro vás inspiraci. 

Spíchněte dárek pro malou princeznu, tanečnici nebo třeba vílu…

Není to nic složitého. Potřebujete k tomu tyl, širší gumu cca 4 cm a případně kousek úpletu.

Sukně je ustřižená ze 3 pruhů tylu. Má tedy 3 vrstvy. Pro naši dvaapůlletou holčičku jsem stříhala pruh vždy 2,80 metru dlouhý a široký 30 centimetrů. (Tedy jeden jsem udělala 35 centimetrů, nechala jsem ho vykukovat zespodu.) Maminka mi totiž změřila sukýnku, která už byla „nestoudně“ krátká, měřila 23 centimetry.

 

tyl je pro zjednodušení složený ve 4 vrstvách

rozstříhané všechny vrstvy naráz

 

Gumu jsem stříhala 45 centimetrů a zároveň jsem ze svého trika ustřihla pruh 45 x 10 centimetrů. Z toho jsem udělala pásek-tunýlek pro gumu. Při jeho sešívání jsem vynechala otvor pro provlečení gumy.

Potom jsem si po obvodu pásku označila čtvrtiny.

Pruhy jsem položila na sebe a taky označila čtvrtiny. Potom dlouhým stehem prošila 2 x nad sebou.

 

No a pak jsem stažením nití nařasila tyl na potřebnou míru, vždy čtvrtina tylu na čtvrtinu pásku.

Sešpendlila, nastehovala a sešila. Při šití jsem látku mírně táhla, aby šev neztratil pružnost a šití nepopraskalo. Šev jsem začistila overlockem, můžete samozřejmě třeba cikcakem.

 

 

 

Nakonec jsem protáhla gumu páskem a sešila jí. A hotovo. Tanečnice se může točit. 

 

 

 

A jestli chcete sukni na normální nošení, ustřihněte do ní ještě spodničku, třeba ze stejného úpletu, jako je pásek. Stačí rovný pruh v šíři pásku a délce cca o 2-3 centimetry kratší, než je sukně. Jestli použijete tkaninu místo úpletu, stříhejte šikmo a spodničku rozšiřte. V rovné by se víle špatně tančilo. 

 

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Newsletter

Novinky, tipy a triky na váš email

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest