Nakreslete si střih na pohodlné kalhoty za 20 minut

5.29.2017 | Návody zdarma

Udělejte si pohodlí, protože vy si ho zasloužíte. Nechte se po celodenní štrapáci trochu hýčkat a rozmazlovat. Oblečte si něco, v čem se budete cítit doslova jako v bavlnce.

Známe to všechny, celý den v práci, nákupy a potom ještě domácí maraton. Ufff, bylo by milé, vzít si na sebe něco příjemného, co vás obejme a pohladí. Dodá pocit, že oficiality skončily. Už jste doma, ve svém království.

Ušijte si pro ten účel nová, měkoučká a laskavá domácí kaťata a vklouzněte do jejich náruče. Můžete je vzít i na spaní. Jako pyžamo jsou báječné.  Naučím vás, nakreslit na ně střih na míru cobydup.

 

Je libo varianta v romantickém stylu s krajkou nebo třeba černá s lebkami?

Ušijte je z tenké bavlny nebo z bavlněného úpletu, oboje podle jednoho střihu. Tak hurá, pojďme na to hned!

 Co potřebujete:

Velký arch papíru, tužku, pravítko a centimetr. (Samozřejmě myslím krejčovský)

 Míry:

Změřte si obvod sedu (zkratka OS), no prostě přes zadek. Měřte přes nejširší místo. Pozor na to, neubírejte si centimetry, aby byly kalhoty opravdu dost pohodlné.

Boční délku kalhot (zkratka BDK) buď změřte podle svých kalhot nebo vás musí někdo změřit. Samozřejmě z boku.

 A dál už postupujte podle obrázku:

Kalhoty jsou bez kapes, s páskem-tunýlkem na gumu a můžete si udělat pro formu i falešný poklopec. Kromě široké gumy je v pásku ještě navlečená šňůra, vytažená dopředu dvěma vyšitými dirkami.

Na bocích jsou beze švu, jen pro případ, že materiál není dostatečně široký, můžete podle nákresu střih rozstřihnout a udělat boční šev, kvůli menší spotřebě látky. (Růžová čára)

X-je míra, naměřená na přední části nohavice a přenesená na zadní část. To proto, aby byly obě strany nohavice stejně dlouhé.

Y-je polovina pasu kalhot; pro jistotu přeměřte a zkontrolujte s vlastními mírami. Tudy budete kalhoty oblékat, tak ať to klapne.

 

 

 Tak teď už můžete stříhat, začněte ještě dnes

A jestli nevíte, jak si poradit se stříháním, přečtěte si e-book

7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní model.

Držím vám k tomu palce.

Další návod na střih zdarma najdete v článku „Kam se špeky“, mrkněte se. 🙂

Jestli vás konstrukce střihu zajímá, mrkněte sem, napsala a nakreslila jsem pro vás několik e-booků.

 

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest