Chystáte se k vodě a nemáte čas, chystat složitý ohoz? Mám pro vás plážovou rychlovku. Minimum šití, okamžitý efekt. Posuďte sami.

Po deštivých, studených dnech se léto zase vrátilo, a tak vám může přijít vhod návod na plážové zavinovací rychlošaty. Můžete je přehodit přes plavky a vyrazit.

 

Celý fór je v úpletovém obdélníku, opatřeném dvěma ramínky

Já jsem použila úplet, zakoupený před lety za pár korun ve Flex-texu.

Ramínko jsem vytvořila bez šití; ustřihla jsem 3 cm široký proužek úpletu „přes sloupek“. Potom jsem ho prostě natahovala, aby se po obou stranách zkroutil.

 

A teď míry:

A – je obvod přes prsa a k tomu ještě přidejte polovinu míry. Ale pozor, berte v úvahu pružnost úpletu a rozměr tomu přizpůsobte. Zkuste si ho na těle, zavinout od zad, vepředu 2x přes sebe, míru vám to ukáže. V mém případě to bylo 111 cm.

B – je délka šatů. To nechám zcela na vaší vůli. Já mám délku 130 cm.

C – je délka ramínka a taky místo jeho přišití. Měřeno od ramene po prsa, zase s ohledem na pružnost úpletu. Já mám ramínka dlouhá 20 cm. Je nutné zkusit, jak vám budou nejlépe vyhovovat.

Obvod celého obdélníku mám obšitý dokola úzkým overlockem, ale můžete ho třeba nechat nezačištěný, protože úplet se netřepí. Nebo ho začistěte nějak jinak, podle vašeho vkusu.

Teď už zbývá jen přišít ramínka a je to. Jednoduché, co?

 

Ještě jeden tip:

Udělejte si stejným způsobem, jako ramínka letní „makaronový“ náhrdelník. Připravte si několik šňůr z nataženého úpletu a sešijte jim jednotlivé konce k sobě. Potom je přiložte k sobě a nakonec je spojte tak, že spoj omotáte kratší šňůrou, konce zastrčíte dovnitř a zapošijete.

 

Tak se do toho pusťte hned a hurá na pláž!

A kdybyste si potřebovali osvěžit střihačské fígle, případně nerozuměli některým výrazům, najdete je tady.

Přeji vám krásné léto!

468
Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest