Napsala mi takhle koncem roku moje zákaznice, paní I, že se od rána snaží vytvořit střih podle mého e-booku a zasekla se na jedné stránce. Doslova psala: „Prosím vysvětlete, neb jsem z toho magor.“

A tak jsem psala a vysvětlovala

Jenže za dva dny přišel další mail, uvedený slovy: „neb jsem asi fakt magor“ a v něm další zádrhel. Na ten jsem odpověděla a přiložila obrázky, barevně označené a popsané.

Další den přišel mail,

začínající slovy: „asi se děsíte, když vidíte můj další mail“ a v něm zase nějaká ta nesrovnalost. Zkusila jsem vše vysvětlit s tím, že bude nejlíp, když mi paní I pošle fotku konstrukce s mírami. Ale to už nebylo potřeba.

Poslední mail

mi přišel na Silvestra a paní I mi v něm psala, že má hotovo. Děkovala za trpělivost a jako dovětek napsala: Taky jste mohla napsat: „Čti pořádně instrukce a nespleteš to.“

Musím říct, že jsem z toho měla opravdu radost

Všechny naše maily byly psané s laskavostí a ve snaze zdolat problém, a ne se pourážet, jak se občas stává. Konec konců každému se někdy stane, že se mu něco nedaří tak, jak by chtěl. A když se to dá v klidu vyřešit, je to značka ideál.

 

Už jste možná zkoušeli zkonstruovat střih

podle návodů z učebnic. Jsou tam zpravidla 2 obrázky. Na jednom je konstrukční síť a na druhém hotový střih. K tomu něco na vysvětlenou.

Už ve škole jsem to považovala za nepřehlednou a pro laika nesrozumitelnou čmáranici, podle které se dá jen těžko konstruovat správně. Bez výkladu profesorky a názorného předvedení byl člověk ztracený.

Proto jsem vytvořila e-booky,

ve kterých se snažím postupovat po jednotlivých krocích a všechno důkladně objasnit. Popsat jednotlivé detaily a doložit je obrázky.

E-book má tu velkou výhodu oproti tištěné knize, že nabízí konzultaci a řešení v případě, že se člověk zasekne a neví, jak dál. Prostě mi napíše, stejně jako paní I a společně zádrhel rozmotáme.

V případě tištěné knihy je člověk nahraný. Buď porozumí, nebo má smůlu. Současná technika má v tomhle směru opravdu skvělé možnosti. Tak proč jich nevyužít, co říkáte?

Zajímá vás, jaké že to e-booky jsem pro vás napsala?

Tudy prosím

Jestli ho čirou náhodou ještě nemáte, stáhněte si e-book zdarma.

7 TIPŮ, KTERÉ MUSÍTE ZNÁT, NEŽ ZAČNETE STŘÍHAT VLASTNÍ MODEL

Chcete se přidat do uzavřené Facebookové skupiny a probírat svoje zkušenosti, případně načerpat jiné s ostatními tvořivci? Pak tedy tudy:

Uzavřená skupina Tvořím, tedy jsem

468
Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest