Byl to krátký příběh. Naše skvělá mezzosopranistka zavolala své skvělé dvorní návrhářce Daniele Flejšarové a vysvětlila jí, co bude potřebovat. Tentokrát to byly šaty, ve kterých si zazpívá a zatančí flamenco.

Daniela, jak je jí vlastní, vysypala z rukávu pár rafinovaných návrhů. Vytvořily jsme podle nich spolu s návrhářkou a s krejčovou Martinou hned dvoje komplikované šaty. Jedny krajkové a druhé skládané z různých pruhů, náročné střihově i ušitím.

A pak to přišlo. Magdalena se ozvala znovu a sdělila nám tu jobovku. Šaty jsou krásné, určitě je využije, ale požadavek se změnil, jsou třeba jiné barvy, jiný styl, čtyřmetrová odepínací vlečka a to vše do 10 dnů.

No tak fajn. Za 4 dny jsme šli všichni na dovolenou, tedy měli jsme jít…

Pustily jsme se do toho a dělaly jsme, co jsme mohly. Po 3 dnech vzala návrhářka šaty připravené na zkoušku a hupky dupky, vyrazila s obrovskou bednou za divou do Berlína. Magdalena se totiž dostane na rodnou hroudu jen párkrát do roka a má celkem nabitý program.

Byly jsme napjaté jak struny, jakpak to dopadne? Dopadlo to výborně, (chtělo by se dodat: “ jsem jen trochu v šoku“) šaty sedly skvěle.  Jen bylo potřeba dostříhat metry volánů, všechno pečlivě naznačit a umístit, nastehovat, no a pak už je zbývalo „JEN UŠÍT“

Nutno říct, že některé z nás si začátek dovolené musely trochu odsunout. Ale šaty byly hotové včas, a pro nás to byla zase další zkušenost.

Jak se povedly? Klikněte na obrázek, mrkněte na video a posuďte sami.  A jestli se vám líbí, dejte nám palec nahoru.

468
Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest