Je libo župánek? Seriál střihů pokračuje videem

9.26.2020 | Návody zdarma

Střihněte si na župan a ušijte si ho sami, z materiálu, jaký se vám zlíbí. Střih si dokážete nakreslit pomocí videonávodu. Najdete ho na této stránce zcela ZDARMA.

Co budete potřebovat

  • Arch balícího papíru na střih, koupíte běžně v papírnictví.
  • Krejčovský metr.
  • Dlouhé pravítko a pravoúhlý trojúhelník, nebo, jestli vlastníte krejčovské pravítko. To koupíte ve švadlence, ale mívají ho i některá papírnictví. Já s oblibou používám velké pravítko na patchwork, jak uvidíte ve videu.
  • Potom samozřejmě tužku a gumu a nůžky

Důležitou součástí je tabulka měr, kterou najdete tady pod textem.

V tabulce si najdete svoji velikost a potom už jenom použijte ty správné míry.

 ZAŘAZENÍ DO VELIKOSTI PODLE OBVODU HRUDNÍKU

TABULKA MĚR PRO ŽUPAN

A teď už se do toho můžeme pustit

Připravte si pomůcky na kreslení a pusťte si video. Zastavujte si ho po jednotlivých krocích a postupujte podle něj.

Ve videu kreslím střih ve zmenšeném měřítku, abych se vešla do záběru kamery. Vy si samozřejmě nakreslíte svůj střih v plné velikosti.

 

Video pusťte kliknutím na obrázek

 

Střih je bez švových přídavků. Je tedy nutné je při stříhání přidat.

  • V průkrčníku, v průramcích a na předním kraji stačí přidat 1 cm.
  • Pokud budete dělat boční švy, tam můžete přidat víc, do foroty. 
  • V rukávovém švu si můžete taky nechat větší šev, kdyby něco…
  • K délce si přidejte 4 až 5 cm, zahněte a 1 cm ještě podehněte, aby byl dolní kraj pěkně čistý.
  • Totéž platí i o délce rukávu. 
  • K ostatním dílům, jako jsou lemy, kapsy, vázačka a poutka už máte popis ve videu.

 Stříhejte tak, že položíte zadní střed na přehyb látky. Potom buď nechte celý střih vcelku, zadní díl s předním, nebo rozstřihněte a udělejte si boční šev.

Župan si můžete udělat dlouhý podle tabulek a ušít ho třeba z froté, flanelu, případně z vafloviny.              V podzimních a zimních večerech vás bude hýčkat.

Nebo taky krátký, poněkud více sexy. Pak může být výběr materiálu rozmanitý… Od saténu, přes krajku, fantazii se meze nekladou. V takovém případě už nechám délku na vašem uvážení.

 

 

 

Já jsem si ten svůj, pro tentokrát udělala krátký, letní, z modré vafloviny. Aby mi ladil s modrým, chalupářským vybavením.

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest