Na trika se  pochopitelně používá úplet

 

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

A ten může být rozmanitě různý, s různou pružností, strukturou a složením i tloušťkou a gramáží. Některé úplety jsou tuhé a jaksi plechové, jiné jsou měkké a tahavé, některé zase krásně padají, skoro „tečou“. Mohou být žebrové, hladké, žoržetové i s vlasem. (například sametové)

AŤ UŽ SI VYBERETE MATERIÁL JAKÝKOLIV DOPORUČUJI HO PŘED STŘÍHÁNÍM VYPRAT.

Spousta látek se totiž zcela záludně sráží a tím změní velikost, nebo přinejmenším tvar hotového modelu. A to asi nikdo z nás nechce.

Úplety z bavlny

ty jsou příjemné, ale počítejte s tím, že se trochu se vytahují a taky se časem ráda opere barva. Ale když obsahují Elastan, nebo Lycru, dodává jim to lepší pružnost. Čím víc elastanu, tím lépe drží tvar.

 

Úplety z viskózy případně z acetátu

které jsou příjemné, a mají v sobě elegantní splývavost a působí velmi kultivovaně. Samozřejmě přidané pružné vlákno vylepšuje jejich vlastnosti.

Další možnost je polyester a polyamid, případně polyacryl

Jsou to prostě umělotiny umělé, ve kterých se člověk potí a kůže nedýchá. Některé mohou být i takzvaně „funkční“. Co si budeme namlouvat, pořád je to jako kdybyste se oblékly do PET lahví. Ale proti gustu…

Úplety směsové

prostě kombinace už zmíněných materiálů. Může to být bavlna s polyesterem, bavlna s viskózou, vlna s acrylem a bůhvíco s bůhvíčím ještě. Bývají cenově příznivější, ale často mají jednu nepříjemnou vlastnost. Časem se na nich vytvoří žmolky. A to zkazí nejenom vzhled, ale i příjemný dotek.
Vždycky záleží jen a jen na vás, čemu dáte přednost, v čem se cítíte dobře a co se vám líbí.

Ušlechtilý materiál je vlna

jen je potřeba dát pozor na údržbu, aby se při praní nesrazila na dětskou velikost anebo jen nesplstnatěla. Pro příklad se mrkněte na obrázek (z ebooku zdarma).

 

Zřídka se setkáme i s úpletem z hedvábí

To je další z ušlechtilých materiálů. Bývá taky s příměsí pružného vlákna.

Na obrázku je šedé, vlněné sáčko po vyprání v pračce; žlutá varianta je původní velikost…

Tipy a triky na váš email

Napište číslem kolik je 1+1

You have Successfully Subscribed!

Pin It on Pinterest

Share This