Oblečená, neoblečená? Žádný problém!

10.7.2016 | Nezařazené

Když víte, co chcete, v tomto případě svatbu na pláži.

 

Začnete návrhem, představou, snem

 

V našem případě renomovanou návrhářkou. Pak následuje výběr materiálu. Krajka je drahá, ale krásná. Při měření asistuje maličká poradkyně, která vše obohacuje pastelkou o vlastní nápady. (když se ji tedy zrovna nechce čůrat.)

 

Pod šaty patří tělová síť, protože i když to tak působí, nevěsta není nahá.

A teď už jdeme na lámaní chleba, tedy vlastně na stříhání krajky

 

Je důležité, pohrát si se vzorem. Dbát na to, aby vzor krajky dobře dokresloval tělo, aby po sešití tvořil úhledné obrazce a navazoval tam, kde navázat má. Jako obvykle je jako na potvoru vzor jednosměrný a nesouměrný. To abychom byli „vždy ve střehu“ a nemysleli si, že to bude procházka růžovým sadem. Naštěstí je vyšívaný vzor na průhledném tylu hezky vidět, a tak se dobře skládá.

 

 

A tady už máme složeno.

 

 

 

Na 1. zkoušku to vychází výborně, ještě „vyštíhlit“ na modelku

 

No, a teď přichází na řadu filigránská práce

 

Je k ní zapotřebí šikovných, krejčovských ručiček. Na krajce totiž nesmí být vidět švy záševky ani zip. Vzor musí plynule navázat, jako by byl utkaný přímo na tělo.
Šmarjá, to je fuška!

A ještě spíchnout něco pro mrňavou družičku, snad se jí to bude líbit!

 

 

Máme hotovo, do hukotu vln může zaznít dvojí ANO. A my novomanželům přejeme ať to vyjde!

 

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Koncert pro dva smysly

Koncert pro dva smysly

Minulý týden jsem měla mimořádný zážitek. S potěšením jsem přijala pozvání na vernisáž výstavy do Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Pozvání bylo...

Newsletter

Novinky, tipy a triky na váš email

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest