Co provedl covid s naším šatníkem?

11.2.2021 | Inspirace

 Všimli jste si těch změn? Nemyslím jen fešácké roušky a respirátory, ve kterých není vidět, s kým vlastně mluvíte. A zdá se, že po ulicích běhají samí ninjové. Změn je ale podstatně vic.

 

 

Taky rádi pozorujete fascinující proměny přírody?

Nádherně sladěné barvy i tvary, zvlášť, když je prozáří slunce. Pravda, počasí je jako jankovitá kobyla.  Dva dny máme teplo a slunce, jako koncem srpna, ale potom střih a přijde půlka listopadu, místy až prosince. A po třech dnech ejhle, zase kus babího léta. Do toho trochu monzunových dešťů, a tak pořád dokola

 

Uvědomuji si, do jaké míry jsme toho součástí

a jak nás všechno okolní dění ovlivňuje. Ať chceme, nebo ne, i barvy máme tendenci přizpůsobit ročnímu období. (A to včetně mě, která chodím nejradši v černé)

A tak jsme taky reagovali, když nám toho vtrhl covid

Zdá se mi dneska neuvěřitelné, že jsme poměrně dlouhou dobu nesměli opustit okres! Nebo že jsme se po desáté večer nesměli nikde courat, ale pěkně všichni hupky dupky domu! (Doufejme, že tohle období už máme za sebou.)

No a jak jinak to mohlo s módou dopadnout,

než že se tomu logicky přizpůsobila. Většina z nás naskočila do pohodlných legín s trikem, do „slušivých“ tepláčků a mikin, outdoorových soupraviček a v lepším případě do džín. A na nohy, jak jinak, pantofle, nebo pohodlné tenisky, které už i předtím nějakou dobu vládly našim botníkům.

Není se čemu divit, kam by taky člověk v róbě a na podpatcích vyrážel Se smetím do kontejneru, na procházku do lesa, případně otevřít dveře kurýrovi To asi těžko. I když, kurýr by asi docela zíral.

 

A jak jste na tom vy?

Zůstáváte v pohodlném úboru, nebo se vyšvihnete a razíte ven v elegantním ohozu?

Pro ty z vás, které se ani nadále nechtějí spoutávat konvencí, připravují online kurz. Naučím vás v něm udělat si na míru střih na triko a dál s ním pracovat. Ukážu vám, jak se změřit, jak střih nakreslit, co se s ním dá dělat a taky jak si poradit se šitím.

 

Pro vás, které už máte teplákového období plné zuby, mám dobrou zprávu. Rozšířila jsem E-Book Jak nakreslit střih na míru v 10 krocích o další část. Ukážu vám, jak se dá se základním střihem pracovat a co se z něj dá vykouzlit. Brzy se ho dočkáte.

Kromě toho vás zvu na zbrusu novou přehlídku E.daniely,

která se bude konat ve čtvrtek 4. listopadu v Praze. Odložte tepláky a přijďte se podívat. Nasajte inspiraci na podzim a zimu 2021-2022, ať jsou z nás zase elegantní a přitažlivé ženy.

 Pozvánku s možností objednat vstupenky najdete na tomhle odkazu.

Tak neváhejte, co pořád doma? Vypněte televizi a přijďte si to užít. Uvidíme se na přehlídce, těším se na vás.

 

Jana Liscová

 

Abych nezapomněla:

E-book zdarma si stáhněte tady

Návody zdarma na vás čekají tady

E-booky na prodej najdete tady

 

 

Modelářka, konstruktérka a odbornice na tvorbu oděvních střihů a jejich použití. Autorka e-booku: 7 tipů, které musíte znát, než začnete stříhat vlastní modelJak nakreslit střih na míru v 10 krocíchJak upravit koupený střih na svou postavu a Střih na kalhoty snadno a rychle. A také online kurzů. https://www.janaliscova.cz/online-kurzy-2/ Pomáhám lidem nakreslit vlastní střih na míru a zvládnout stříhání modelů bez jakékoliv předchozí znalosti a zkušenosti s konstrukcí střihu. Tím, že detailně vysvětluji každý jednotlivý krok a všechno názorně ukazuji na obrázcích, to naučím i začátečníky. Naučím i vás nastřihnout váš vysněný model. Kdo jsem si přečtěte zde >> Můžete mi psát na jana@janaliscova.cz>>

Podobné články

Jednoduchý střih na letní šaty

Jednoduchý střih na letní šaty

Říká se, že připraveným štěstí přeje. Nevím, jestli to platí i o šatech, ale pro jistotu se na léto připravuji a protože nejsem škot, podělím se s...

Nenechte se otrávit

Nenechte se otrávit

Tak nám situace kolem covidu pěkně houstne. Nemocní přibývají. Počasí je jak na houpačce, většinou ubrečené. Mnozí z nás jsou nuceně doma izolovaní. Veškerý kulturně společenský život je v háji, po sportu je veta. Z rodičů se stali nedobrovolně učitelé a řada…

Vyberte měnu platby

Pin It on Pinterest